TERMINY Zanurzeń w Słowo

Podajemy terminy Zanurzeń w Słowo w Domu Św. Faustyny w Ostrówku:

5. listopada 2022 r. - "Wstań i chodź"

26. listopada 2022 r. - w przed I Niedzielą Adwentu

10. grudnia 2022 r. - w przed III Niedzielą Adwentu

28. stycznia 2023 r. - tytuł będzie podany bliżej terminu

Co to jest "Zanurzenie w Słowo"?

Zanurzenie w Słowo jest konkretną propozycją dla tych, którzy chcą się dać poprowadzić Słowu Boga przy pomocy podpowiedzi do osobistej modlitwy, które prowadzi s. Rachela Waszkiewicz ZSJM - przełożona w Ostrówku.

A to wszystko po to, by doświadczyć dzięki Słowu Boga Jego bliskiej obecności, i od Niego zaczerpnąć to, za czym tęsknią nasze serca. Wystarczy zaryzykować czas i przyjechać na Zanurzenie z odrobiną zaufania i otwartości na łaskę Pana. Słowo Boże może wówczas stać się miejscem Twojego osobistego spotkania z Jezusem, tak jak to się wydarzyło w życiu uczniów Jana Chrzciciela, gdy usłyszeli od niego, że Jezus jest "Barankiem Bożym, który gładzi grzechy świata", wtedy "poszli za Jezusem". I Ty możesz wziąć udział w wielkiej przygodzie życia podążając za tym, co mówi Chrystus. Wystarczy przyjechać, usiąść i słuchać, gdyż On ma "słowa życia wiecznego", a poprowadzi Cię jeszcze dalej - ku sobie i Ojcu.

Na Zanurzenie w Słowo zapraszamy osoby, które mają gotowość wejść w dialog ze Słowem Boga i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja serca, by ten czas oddać Panu, i trwać w Jego Słowie. Robimy to po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na głos Boga, gdyż On upodobał sobie mówić do nas, ale przede wszystkim w ciszy. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez s. Rachelę Waszkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. W rytm tego dnia są wpisane posiłki (obiad i kolacja), czas na spacer, spowiedź, adoracja i Msza św. Zapraszamy serdecznie!

Adres

Siostry Jezusa Miłosiernego
Dom Św. Faustyny
ul. Św. Faustyny 5
05-205 Ostrówek

Numer konta:

PL 88 1600 1462 1817 7333 6000 0008

Polityka prywatności