domfaustyny.pl/2400Dom Św. Faustyny
Dom Św. Faustyny
Ostrówek, Św. Faustyny 5
Dostępne publikacje
Od września 2011

O Św. Faustynie inaczej, duchowość Heleny Kowalskiej

Książka o św. Faustynie obejmuje zwłaszcza lata przed wstąpieniem Heleny do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i ostatni rok jej życia jako świeckiej, wówczas dziewiętnastoletniej dziewczyny. Ów rok rozpoczął się wstrząsającym przeżyciem na zabawie ludowej w łódzkim parku Wenecja, (dziś im J. Słowackiego), gdy pośród tańczących par ujrzała Jezusa umęczonego, obnażonego z szat, okrytego całego ranami….

Usłyszawszy Jego słowa pełne wyrzutu, już nie miała cienia wątpliwości: jej tak stawało się ciałem. Wszystko zostawiła, wszystko oddała i tak w jednej sukni, bez niczego przyjechałam do Warszawy – wyznaje, powołując się na polecenie otrzymane od Jezusa. Nikogo tu nie znała, nie miała żadnego adresu, ani żadnego planu działania. Zwróciła się do Matki Bożej strzelistą modlitwą: Maryjo, prowadź mnie, kieruj mną… Był to bardzo ważny czas w jej życiu- już nie ucieczki, ale bardzo zdeterminowanej walki o powołanie. (z przedmowy Abp Henryka Hosera SAC)

Mogli oni, mogę ja

Żaden człowiek nie jest dziełem przypadku, choć z ludzkiego punktu widzenia może się wydawać, że jest. Żadne ludzkie życie nie jest bezwartościowe, choć niektórzy jeszcze tego nie odkryli. Życie zawsze ma sens, nie jest bezcelowe, choć nie wszyscy są tego świadomi….

Spośród wielu kanonizowanych i beatyfikowanych, wybór postaci przedstawiony w niniejszej publikacji dotyczy tych, których dochodzenie

do drogi powołania i ewangelicznego radykalizmu w każdym przypadku było inne, ale istotowo tożsame….

Jednym z przewodników jest św. s. Faustyna, postać niezwykła i fascynująca, dopuszczona do największych sekretów Bożego Serca. Idźmy za nią! (z przedmowy ks. Abp Henryka Hosera SAC)

Przyjmuję, jesteś w sercu moim sercu

Szanujemy miejsca, po których chodzili święci, chcemy je nawiedzać, bo tam jakby niebo stawało się bliższe. Na szczególną uwagę zasługuje dom Aldony i Samuela Lipszyców w Ostrówku, gdyż tam Helena Kowalska, zanim wstąpiła do klasztoru, trafiła z wyraźnie objawionej woli Bożej. Owoce jej pobytu w Ostrówku trwają do czasów nam współczesnych dzięki tym, którzy zachowali pamięć o niej, jako mieszkance Ostrówka w latach 1924-1925.

Helena Kowalska przez całe życie konsekwentnie współpracowała z łaską Bożą zapoczątkowaną na chrzcie św., w tym przez 20 lat jako osoba świecka i 13 lat jako osoba zakonna. Niniejsza pozycja okrywa rąbek tej drogi.

Dodatkowym walorem niniejszej książki są zamieszczone w niej fotografie przybliżające nam zarówno św. Faustynę jak i osoby towarzyszące jej na drodze do szczęścia. (ze wstępu)

Pragnienie Boga

Film dokumentalny, zawierający wypowiedzi świadków pamiętających Helę pracującą w Ostrówku w latach 1924-1925, w domu Aldony i Samuela Lipszyców.

Jest to opowieść o św. Faustynie, 19-letniej dziewczynie, której największym pragnieniem był Bóg bogaty w Miłosierdzie. Jego głos usłyszała, za Nim poszła i Jemu pozostała wierna aż do końca.

Film pobudza do refleksji nad sensem własnego życia, nad swoim powołaniem. Jest adresowany do wszystkich:
- do młodzieży, szukającej drogi życia, aby dobrze wybrać….
- do tych co osiągnęli życiową stabilizację, aby odświeżyli to, co może stało się monotonne, szare…
- do tych, co patrzą na swoje życie dziękując za Boże prowadzenie…
- także do tych co się pogubili, aby uwierzyli, że nigdy nie jest za późno, aby wrócić do pierwotnej miłości” i na nowo „rozpalić chryzmat”….

Czas: 40 minut

Więcej informacji pod: intencje@domfaustyny.eu

Dokument został dodany dnia 19.11.2011 o 22.51, ostatnio aktualizowany 19.11.2011 o 22.58