domfaustyny.pl/5863Dom Św. Faustyny
Dom Św. Faustyny
Ostrówek, Św. Faustyny 5
Spotkanie z Ikoną - relacja
27-29 kwietnia 2019 r., Dom św. Faustyny

Spotkanie z ikoną rozpoczęło się już w piątek wieczorem i trwało do niedzieli do obiadu włącznie.

Na początku prowadząca, s.Sara przedstawiła prezentację na temat ikon i jej doświadczenia z pisania ikon. Odnosiła się do fachowego ikonopisarstwa oraz do ducha ikon i przesłania jakie zjawisko ikonopisania ze sobą niesie, a jest ono bardzo szerokie.

S. Sara podzieliła się swoim świadectwem pracy z ikoną i z dziećmi, które malując swoje ikony podświadomie wyczuwały o co w ikonie chodzi - a chodzi o spotkanie z Panem. To świadectwo bardzo nam pomogło otworzyć nasze serca i rozpocząć nasze własne, osobiste spotkanie z ikoną.

Takim oto świadectwem podzieliła się z nami jedna z uczestniczek spotkania:

"Niedawno byłam na Zanurzeniu w Słowo", a teraz podczas "Spotkania z Ikoną" zanurzaliśmy się w Obraz Jezusa Miłosiernego.

Obrazy-Ikony nie za bardzo do mnie przemawiają, są takie "sztywne" i statyczne. Jakoś mało w nich życia (może źle je odbieram). Trochę się bałamtego, że ikona będzie malowana według jakiś zasad i że będzie to zmaganie.

Na szczęście s. Sara dała nam dużo swobody i każda mogła malować od serca.

Wielkim zaskoczeniem było to, że każda z nas malowała inaczej. Każda ikona była inna, pokazywała inną historię i osobowość autorki.

Na koniec każda opowiadała o swojej ikonie. Nie obyło się bez łez wzruszenia :)

Moja ikona była dla mnie zaskoczeniem. W ogóle się nie "zmęczyłam" bo ścisłe zasady pisania ikon mogłyśmy trochę odstawić na bok i dać się poprowadzić Duchowi. By lo to bardzo miłe doświadczenie.

Świetnie jest zobaczyć Jezusa Miłosiernego, który jest MÓJ. Rzeczywiście, patrząc na moją ikonę, czuję że to jest mój Jezus.

I bardzo się cieszę, że mój Jezus jest uśmiechnięty :)

Może to klimat Ostrówka... :)

Dziękuję "

Dokument został dodany dnia 1.05.2018 o 10.16