domfaustyny.pl/6496Dom Św. Faustyny
Dom Św. Faustyny
Ostrówek, Św. Faustyny 5
Męskie Zanurzenie w Słowo — Kim jesteś?–świadectwa
7-8 czerwca 2019 roku, Dom św. Faustyny w Ostrówku

Czytając Ewangelię według św. Jana znalazłem ważne słowa, które mocno do mnie przemówiły. Rybacy – apostołowie przez całą noc wyciągnęli pustą, bezrybną sieć. Przez 35 lat pracy dla szwajcarskiego koncernu chemicznego wyciągałem pełną sieć dóbr materialnych, ale tak naprawdę to była pusta sieć. Nie było w niej prawdziwej miłości. Dary materialne brałem za dary miłości, za dary dające poczucie bezpieczeństwa moim córkom. A widocznie dary przekazywane bez miłości nie zostawiają śladu. Teraz zacznę rozważać sprawę zanurzenia sieci po właściwej (prawej) stronie łodzi – tak, jak Jezus zalecił rybakom. Może wtedy wyciągnę pełną sieć – napełnioną czymś wartościowym. Wyciągnę miłość, która nie pamięta złego, jest nadzieją pozbawioną pychy. Może wyciągnę pełną sieć trwania przy tych, na których mi zależy.

Marek

***

„Zarzucie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie.” Jezus powiedział mi, że wcale nie muszę szukać daleko. Wszystko co mi potrzeba jest na wyciągnięciu ręki, tylko muszę Go słuchać. Codziennie w Jego Słowie, a On da mi pokój. Taki jakim obdarzył mnie dzisiaj, przypominając mi o mojej godności, o tym, że jestem dla Niego ważny. Jezu dziękuję Ci za ten czas, za miłość, którą mi ofiarujesz.

Twój syn

***

Do Ostrówka przyjechałem, ponieważ od dłuższego czasu czułem się przytłoczony codziennością- szeroko pojęta. O tym miejscu usłyszałem od „znajomego znajomej.” Na początku byłem trochę sceptycznie nastawiony, ponieważ pomimo tego, że jestem wierzący i w miarę praktykujący to niestety nie uczestniczyłem nigdy w takim spotkaniu, ani rekolekcjach. Przyjechałem, aby Bóg mógł mi odnaleźć równowagę i spokój. Nie żałuję, ani jednej chwili,, jaką tu spędziłem. Nigdy wcześniej nie rozmawiałem tak o Bogu, ani nie rozmawiałem z Nim w ten sposób. Otworzyłem oczy na nowe aspekty swojej duchowości. Podczas modlitwy kontemplacyjnej doświadczyłem błogiego spokoju, jakiego wcześniej nie znałem. Dziękuję.

Krzysztof

***

Przyjechałem tu trochę z powinności, trochę dlatego, że takie „Zanurzenie w Słowo” może mi pomóc wejść na drogę nawrócenia, utwierdzić i wzmocnić mnie na niej. Przyjechałem też z pragnieniem, żeby wreszcie spotkać osobowego Boga, że może się uda nawiązać z Nim osobistą, żywą relację, żeby od tej pory moja modlitwa i moje życie się zmieniło na bardziej Boże. I Jezus do mnie przemówił, prowadził ze mną normalną rozmowę, zapisywałem swoje myśli, pytania do Niego – a On odpowiedział bardzo konkretnie. I, aż nie mogłem w to uwierzyć i konsultowałem to z siostrą – jak wielki znak dla mnie- tak jak w rozważanym dziś fragmencie. Pozostaje mi nic innego jak tylko rzucić się jak Szymon Piotr i popłynąć do Niego. Przychodzą mi do głowy dwie refleksje:

1. Powtórzę słowa wypowiedziane tu w Ostrówku przez Helenę Kowalską: „Tu poznałam jak bardzo Bóg mnie miłuje.”

2. .Powtórzę za Jakubem, który we śnie rozmawiał z Bogiem: „Prawdziwie pan jest na tym miejscu.”

Jak dobrze, że tu byłem.

Uratowany

***

Dzięki tym rekolekcją zrozumiałem, że teraz lubię Jezusa. Bardzo lubię. Niestety, nie miłuję. Piękne dla mnie jest to, że od teraz nie mam wyrzutów sumienia z tego powodu. Wiem, że Jezus mnie miłuje, a ja będę się starał Go miłować. Jezus pozwolił mi popatrzeć na siebie Jego oczami. Zobaczyłem co mi przeszkadza w moim rozwoju. Poczułem się zaproszony do codziennej rozmowy z Nim w Lectio Divina.

Łukasz

***

Dziękuję Bogu za ten czas łaski. Dziękuję za czas zatrzymania i spotkania z Bogiem. Usłyszałem, że Bóg czeka, jest nieopodal, obok. Zaprasza mnie do dialogu i współpracy z Nim. Zaproszenie Jezusa do mojej codzienności może dać wielkie bogactwo łask. Tak jak uczniowie ciężko pracowali całą noc i niczego nie złowili, na jedno słowo wskazówki, gdzie zarzucić sieć, staje się ona przepełniona rybami, nie muszą przy tym nic robić – jedynie zaufać i wyciągnąć sieć na brzeg, gdzie czeka Jezus. Czuję się zaproszony do współpracy z Nim w codzienności. Usłyszałem zaproszenie do tego, aby dawać świadectwo swoim życiem.

Damian

Dokument został dodany dnia 14.06.2019 o 11.02, ostatnio aktualizowany 14.06.2019 o 11.04