domfaustyny.pl/6596Dom Św. Faustyny
Dom Św. Faustyny
Ostrówek, Św. Faustyny 5
Kobiece Zanurzenie w Słowo – świadectwa
13-14 września 2019 roku, Dom św. Faustyny w Ostrówku

„A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko” (Łk 15,20) – To słowa, które dziś były dla mnie i zabieram je ze sobą w codzienność. Ostatnio miałam dość trudny czas, gdzieś zagubiłam kontakt z Jezusem. Modlitwa, czytanie Biblii – to też gdzieś zagubiłam z pośpiechu. Odnalazłam siebie w osobie młodszego syna, który wraca, a ojciec go wypatruje i wzrusza się głęboko. Dziękuję Jezu za Zanurzenie w Słowo, że jest taki czas, miejsce, gdzie mogę do Ciebie wracać. I dziękuję za Twoje czekanie na mnie i że wzruszają Cię głęboko moje powroty.

Jedna z uczestniczek

Przyjechałam nie oczekując niczego oprócz ciszy, spokoju, czasu z Bogiem. Dostałam znacznie więcej. Usłyszałam w tej ciszy, jak Bóg chce dla mnie życia pełnego, wolnego i zrealizowanego. Pokazał mi moje wnętrze. Zobaczyłam swoje zniewolenie ciągłym działaniem, aby zasługiwać na miłość. Szukałam u ludzi tego, czego nie mogą mi dać. To czego potrzebuję jest u Boga. To On sam i nie muszę ciągle czegoś robić dla Niego. Wystarczy, że usiądziemy i popatrzymy na siebie. To czas spokoju i odzyskiwania pokoju w swoim sercu, zatrzymania w tym, co najważniejsze w życiu.

Mama czterech synów, przedsiębiorca - E. G.

Dla mnie czas Zanurzenia w Słowo był intymnym czasem pochylenia się nad problemem przebaczenia, a raczej nieprzebaczenia (sercem) w moim życiu. Pan Bóg pokazywał mi swoją logikę przebaczenia, które jest bezinteresownym darem, który Bóg daje każdemu, nie oczekując niczego w zamian…. Pokazał mi korzenie mojego nieprzebaczenia – trudności w przyjęciu Jego miłości – całkowicie bezinteresownej, na którą nie zasługuję zupełnie niczym. Logikę całkowicie inną od mojej ludzkiej, wciąż tak często warunkowej miłości. I spokojnie pokazał mi, że pomału będzie uczył mnie większej pokory, by przyjmując Jego dar, być darem także dla tych, dla których po ludzku trudno mi być miłosierną. To było bardzo intymne i bardzo prawdziwe spotkanie z Nim. Bogu dzięki!

E. W.

Dziękuję Panu Bogu za ten czas wyciszenia podczas Zanurzenia w Słowo. Czas oderwania od natłoku codziennych spraw, zgiełku świata, hałasu. Za możliwość spotkania Jezusa w Słowie i Eucharystii. Przestrzeń ciszy w obecności Jezusa – to najpiękniejszy weekend, jaki został mi podarowany.

A .P.

Dokument został dodany dnia 19.09.2019 o 16.25, ostatnio aktualizowany 19.09.2019 o 21.28