domfaustyny.pl/7102Dom Św. Faustyny
Dom Św. Faustyny
Ostrówek, Św. Faustyny 5
Zanurzenie w Słowo - „Chcesz zobaczyć Jezusa?”
12 września 2020 r., Dom Św. Faustyny w Ostrówku

Słowo, które będziemy rozważać na Zanurzeniu w Słowo we wrześniu jest opowiadaniem o spotkaniu Jezusa z Zacheuszem. Św. Łukasz jako jedyny z Ewangelistów opisuje to wydarzenie. Decydując się na modlitwę w ciszy Słowem Bożym we wspólnocie Kościoła możemy doświadczyć tego samego, co Zacheusz: usłyszeć głos Pana, który zna nas i woła po imieniu, głos Pana, który wie za czym naprawdę tęsknimy i jaka jest największa tęsknota naszych serc. Jaką siłę ma Słowo Boga, że porwało w kierunku przebaczenia człowieka zdeprawowanego i zepsutego przez władzę i pieniądze?! Spotkanie z miłością przychodzącego Boga zmieniło diametralnie życie Zacheusza. By doświadczyć tego samego zapraszamy na spotkanie z Bogiem w Jego Słowie, które ma moc przemienić to, co wydaję się byś skostniałe i niemożliwe do zmiany. Otwórzmy więc nasze serca na dar przychodzenia Chrystusa w Jego słowie. Podarujmy sobie czas na słuchanie tego, co On ma nam do powiedzenia. Możemy być zaskoczeni, jak był zaskoczony bohater wspomnianej ewangelii.

Na Zanurzeniu w Słowo obowiązuje ścisłe milczenie. Służy ono temu, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na mowę Pana. Naszej modlitwie będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów drogi Lectio Divina, czyli Bożego Czytania, które wygłosi ks. Kamil Leszczyński - salwatorianin. W rytm tego dnia są wpisane posiłki, czas na spacer, spowiedź, adorację i Mszę św.

Serdecznie zapraszamy!

Informacje organizacyjne:

Jeżeli zapiszesz się na Zanurzenie, a nie będziesz mógł / mogła wziąć udziału, znajdź kogoś na swoje miejsce. Może to być dla kogoś unikalna szansa spotkania się z Jezusem, a nam ułatwisz organizację.

Do zobaczenia!

Dokument został dodany dnia 8.08.2020 o 19.27