Daj mi pić! - 24. czerwca 2023 r.

ks. Grzegorz Zagórowski - gość specjalny

„Daj mi pić” 24. czerwca 2023 r.

Zanurzenie w Słowo jest konkretną propozycją dla tych, którzy chcą się dać poprowadzić Słowu Boga przy pomocy podpowiedzi do osobistej modlitwy, które poprowadzi Ks. Grzegorz Zagórowski i Siostry Jezusa Młosiernego.

Wystarczy wygospodarować czas i przyjechać na Zanurzenie z odrobiną zaufania i otwartości  serca na łaskę Pana, by Słowo Boże stało się miejscem Twojego osobistego spotkania z Jezusem, tak jak to się stało w sytuacjach wielu osób przedstawianych na kartach ewangelii. I Ty możesz wziąć udział w wielkiej przygodzie życia podążając za tym, co mówi Chrystus, by odkryć jakie skarby kryją się w tekście świętym również dla Ciebie. Gdy usiądziesz i posłuchasz "słowa życia wiecznego", to ono poprowadzi Cię w głęboką i zażyłą więź z Bogiem, gdzie już nie ma lęku i smutku, rozpaczy i beznadziei.

W czasie Zanurzenia w Słowo będzie okazja, by osobiście posłuchać, usłyszeć i przeżyć słowa wypowiedziane do Samarytanki przy studni i zaczerpnąć z Wody Życia, którą daje nam Chrystus. Słowa, które wypowiada Jezus zawsze karmią i płyną z Jego Najmiłosierniejszego Serca. Samarytanka pozwoliła odnaleźć się Jezusowi w upale dnia, nie spodziewając się, że właśnie tam przy studni, do której codziennie chodzi po wodę, czeka na nią… Bóg. Może i Ty w ostatnim czasie masz poczucie zagubienie i odejścia od Źródła Życia w swoim codziennym zabieganiu. To spotkanie może stać się okazją, by na nowo, a może po raz pierwszy, wsłuchać się w głos tego, który ma dla ciebie czas i czeka n a Ciebie.

Na spotkanie do Domu Św. Faustyny zapraszamy osoby, które mają gotowość wejść w dialog ze Słowem Boga i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja woli, by ten czas oddać Panu, i trwać w Jego Słowie. Robimy to po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na głos Boga, gdyż On upodobał sobie mówić do nas, ale przede wszystkim w ciszy. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez s. Siostry Jezusa Miłosiernego. W rytm tego dnia są wpisane posiłki (obiad i kolacja), czas na spacer, spowiedź, adoracja i Msza św. Zaczynamy o 9.00 i kończymy o 20.00.

Świadectwa osób z Zanurzenia w Słowo: https://domfaustyny.pl/zaproszenia/swiadectwa-z-zanurzenia-w-slowo

Serdecznie zapraszamy!

Informacje organizacyjne

Od 8.30 - dopełnienie formalność

9.00 - wprowadzenie do Zanurzenia w Słowo

20.00 - zakończenie

Weź ze sobą: Pismo Święte, notatnik, długopis i leki (jeśli używasz), 

Telefon info: 730 153 707

Zgłoszenia jedynie drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przy zapisie prosimy o podanie imienia i nazwiska, miejscowości, nr telefonu i adresu e-mail.

Koszt uczestnictwa wynosi 130 zł.

Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu, prosimy o wpłatę bezzwrotnej zaliczki w wysokości 70 zł na nasze konto w ciągu 5 dni roboczych z dopiskiem „Bliżej tajemnicy Eucharystii”.

Dane konta: Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego 88 1600 1462 1817 7333 6000 0008

UWAGA! Zapisując się na Zanurzenie deklaruje się Pan/-i na zachowywanie ścisłego milczenia tego dnia od godz. 9.00 do 19.30. Jest to zobowiązanie do braku podejmowania rozmów z innymi osobami i niekorzystania m. in. do tego celu urządzeń elektronicznych. Konsekwencją złamania tej zasady jest usunięcie uczestnika z Zanurzenia w Słowo.

Jeżeli zapiszesz się na Zanurzenie, a ostatecznie nie będziesz mógł/mogła wziąć udziału, znajdź kogoś na swoje miejsce. Może to być dla kogoś wyjątkowa szansa spotkania się z Jezusem, a nam ułatwisz organizację.

Do miłego zobaczenia!

 

Adres

Siostry Jezusa Miłosiernego
Dom Św. Faustyny
ul. Św. Faustyny 5
05-205 Ostrówek

Numer konta:

PL 88 1600 1462 1817 7333 6000 0008

Polityka prywatności